Redukcja kosztów

Platforma G Suite nie tylko pomaga osiągnąć znaczącą redukcję kosztów operacyjnych i kapitałowych, ale także pomaga je kontrolować i planować znacznie efektywniej. Korzystając z rozwiązań bazujących na chmurze, ciężar finansów firmy przenosi się z inwestycji na koszty operacyjne, które są bardziej elastyczne, solidniej planowane i lepiej regulowane w perspektywie krótkoterminowej.

„Dla mnie osobiście przejście na G Suite oznaczało wygodne współdzielenie dokumentów, jednolity kalendarz i jedno repozytorium danych, do którego można uzyskać dostęp w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.”

Lenka Černá, dyrektor wykonawczy, Annonce

Funkcjonalność i bezpieczeństwo za nieporównanie niższą cenę

Koszty inwestycji niemal znikną, gdy zniknie konieczność zakupu drogich serwerów i innego sprzętu komputerowego – operacje systemowe i zarządzanie danymi są w całości zapewnione przez Google’a. Obejmuje to także bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników platformy G Suite na poziomie, który inne kompatybilne rozwiązania mogłyby osiągnąć wyłącznie wysokim kosztem. Inne oszczędności obejmują oprogramowanie biurowe i zwiększoną wydajność biurową.

Lepsze planowanie kosztów

Możliwość precyzyjnego planowania długoterminowych i krótkoterminowych kosztów nabycia i operowania kompleksowym rozwiązaniem umożliwia zarówno realne oszacowanie całkowitego kosztu posiadania (TCO), bez nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości, jak i obiektywne obliczenie zwrotu z inwestycji (ROI). Forrester oszacował wpływ gospodarczy platformy G Suite w swoim raporcie „Measuring The Total Economic Impact Of G Suite” („Pomiar całkowitego wpływu gospodarczego platformy G Suite”).