Intuicyjne środowisko użytkownika

Platforma G Suite ma intuicyjny interfejs użytkownika, i nawet zupełny komputerowy laik może z łatwością obsługiwać bardziej zaawansowane funkcje. Eliminuje to częsty problem, w którym firma inwestuje znaczne środki w funkcje trudne do wykorzystania, a każda z nich związana jest z innym elementem oprogramowania. W rezultacie korzysta z nich tylko bardzo ograniczona liczba osób. W przypadku platformy G Suite wszystko jest zintegrowane w jednym, przyjaznym dla użytkownika środowisku.

„Moim głównym oczekiwaniem było pobudzenie komunikacji pomiędzy ludźmi. Chcieliśmy wprowadzić zintegrowane narzędzie, które obejmowałoby opcje czatu i wideokonferencji, i które pozwalałoby naszym pracownikom na pracę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie – i osiągnęliśmy to wszystko, używając Google.”

 

Petr Beneš, dyrektor IT (CIO), Česká spořitelna

Bezpieczeństwo danych na najwyższym poziomie

Wdrożenie platformy G Suite znaczne zmniejsza ryzyko wycieku danych lub błędnego użytkowania, które stanowią stosunkowo powszechny i poważny problem w przypadku standardowych rozwiązań wykorzystujących własną infrastrukturę.

Fakt, że ani pracownicy, ani technicy, ani nawet operatorzy nie mają bezpośredniego dostępu do danych, oraz że dane są podzielone na niezależne nieistotne jednostki przechowywane w różnych repozytoriach, pomaga zapobiec niewłaściwemu użyciu przy jednoczesnym zwiększeniu niezawodności i dostępności.

Procedury bezpieczeństwa są regularnie sprawdzane i certyfikowane przez niezależne organizacje, a jeśli pojawi taka potrzeba, istnieje możliwość uzyskania takich audytów bezpieczeństwa do celów wewnętrznych audytów bezpieczeństwa klienta. Platforma G Suite jest certyfikowana zgodnie z ISO 27001, SSAE 16 Type II i ISAE 3402 Type II.

Oszczędności do 70% na wysyłaniu wiadomości

Platforma G Suite nie tylko umożliwia znaczną redukcję kosztów operacyjnych i kapitałowych, ale także pomaga lepiej je kontrolować i planować. Bezkonkurencyjna cena licencji – jedynie 40€ za użytkownika rocznie – to tylko jeden z aspektów oszczędności. Rozważając koszty inwestycyjne, konieczność zakupu sprzętu komputerowego (chociażby serwerów), jest w pełni wyeliminowana, ponieważ funkcjonowanie systemu i zarządzanie wszystkimi danymi jest w pełni obsługiwane przez firmę Google. Obejmuje to bezpieczeństwo dla użytkowników platformy G Suite na poziomie, który byłby osiągnięty przez zastosowanie porównywalnych rozwiązań wewnętrznych tylko przy ogromnych kosztach. Dzięki rozwiązaniom bazującym w 100% na chmurze, można także zaoszczędzić na administracji, energii, programach antyspamowych i antywirusowych.